توسط: شاه گرافیک در: فروردین ۱۶, ۱۳۹۶ در: اخبار و مقالات, فتوشاپ, گرافیک نظر: ۰

فتوشاپ CS به معنای Creative Suite و فتوشاپ CC به معنای Creative Cloud می باشد. شرکت ادوبی از سال ۲۰۰۳ به بعد شروع به انتشار نسخه های CS1 تا CS6 کرد. تا اینکه پس از چندین سال ، در کنفرانس MAX این شرکت ، اعلام شد خبری از انتشار نسخه جدید فتوشاپ یعنی فتوشاپ CS7 نخواهد بود. و به جای آن نسخه جدیدی از فتوشاپ به نام CC منتشر خواهد شد. لازم است بدانید که این تغییر تنها شامل نرم افزار فتوشاپ نبوده است بلکه دیگر اعضای خانواده Suite را هم در بر گرفته است.

خب اما تفاوت فتوشاپ CC با CS چیست؟ فروش محصولات Creative Suite به صورت فروش سنتی و بسته بندی می باشد اما فروش محصولات Creative Cloud بر پایه سرویس پرداخت اشتراکی ( لایسنس ) بنا شده است. منظور از سرویس پرداخت اشتراکی همان اجاره کردن دامنه ای از محصولات ( ادوبی) می باشد. بنابراین دیگر خبری از فروش محصولات ادوبی به صورت One-off ( یکبار پرداخت ) و یا بسته بندی DVD نخواهد بود بلکه باید هر چند مدت حساب کاربری مربوط نرم افزار خود را شارژ نمایید. البته خوب است بدانید که فتوشاپ CS6 همچنان به صورت Creative Suite قابل عرضه و فروش می باشد اما دیگر به روز رسانی های جدید برای آن در دسترس نخواهد بود.

خب با تفاوت فتوشاپ CC با CS آشنا شدیم. اما چرا باید از نسخه های Creative Cloud استفاده کنیم؟ با استفاده محصولات به صورت Creative Cloud می توانید جدیدترین تغییرات و به روز رسانی های مربوط به نرم افزار ( فتوشاپ ) را در لحظه دریافت کنید. از طرفی قابلیت ذخیره سازی ابری نیز در این نسخه ها فعال می باشد. همچنین این تغییر بنیادی در نوع فروش محصولات برای ادوبی نیز مزایایی داشته است به طوری که می تواند درآمد فروش را به صورت جاری دریافت کند و از طرفی نیز مشکلی جدی برای کسانی به وجود آورد که به تکثیر نسخه های قفل شکسته این نرم افزار ها می پردازند.

Trackback URL: http://shahgraphic.com/%d8%aa%d9%81%d8%a7%d9%88%d8%aa-%d9%81%d8%aa%d9%88%d8%b4%d8%a7%d9%be-cc-%d8%a8%d8%a7-cs/trackback/

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *