توسط: شاه گرافیک در: فروردین ۲۷, ۱۳۹۶ در: اخبار و مقالات, گرافیک نظر: ۰

شاید بسیاری از لوگو های معروف را دیده باشید اما معنای آنها را ندانید و یا بی تفاوت از کنار آن گذر کرده باشید. اما آیا می دانید هر لوگو دنیایی از مفاهیم را در خود جای داده است؟ می دانید هر لوگو و برند چه معنای خاصی دارد و به چه دلیل طراحی شده است؟ ما در ادامه برخی از معروف ترین برند ها را انتخاب و پیرامونن چگونگی طراحی لوگو آنها صحبت خواهیم کرد. همچنین اگر نمی دانید لوگو چیست و چه کاربردی دارد پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید. با ما همراهه باشید.

۱-لوگو آئودی

در طراحی لوگو آئودی از چهار حلقه برای نشان دادن چهار شرکت از کنسرسیوم اتحادیه استفاده شده است. این چهار شرکت در سال ۱۹۳۲ آئودی را تاسیس کردند.

لوگو های معروف

۲- لوگو آمازون

فلش زرد رنگ این لوگو به مفهوم لبخند است. همچنین این فلش رابط حروف a و z آمازون نیز هستند به این معنا که می توانید در این فروشگاه هرچیزی را پیدا کنید ( از شیر مرغ تا جان آدمی زاد ( ضرب المثل )).

لوگو های معروف

۳- لوگو ال جی

در لوگو ال جی یک دایره قرمز رنگ به همراه دو حرف L و G به کار رفته است. این سه عنصر در کنار یکدیگر یک صورت خندان و چشک زن را ایجاد کرده اند. البته برخی از افراد معتقند هستند که لوگو ال جی به نماد بازی PACMAN نیز اشاره می کند.

لوگو های معروف

۴- لوگو فرمول ۱

حتما با ما مسابقات اتومبیل رانی فرمول ۱ آشنایی دارید. این نام به صورت مختصر F1 نوشته می شود. در طراحی این لوگو ، از یک F سیاه رنگ و یک القاگر شتاب به صورت قرمز رنگ استفاده شده است. عدد ۱ را نیز می توان با کمی دقت در میان این دو عنصر پیدا کرد.

لوگو های معروف

۵- لوگو وایو ( VAIO ) زیر مجموعه سونی

حروف V و A در لوگو VAIO تداعی گر سیگنال های آنالوگ و حروف I و  O با شبیه شدن به ۰ و ۱ تداعی گر سیگنال های دیجیتال هستند.

لوگو های معروف

۶- لوگو سیسکو

این شرکت در شهر سان فرانسیسکو تاسیس شد. همین دلیل نیز باعث نام گذاری این شرکت شده است. خطوط موازی موجود در لوگو سیسکو علاوه بر آنکه تداعی گر الکترومغناطیس هستند تداعی گر پل معروف این شهر یعنی Golden Gate نیز می باشند.

لوگو های معروف

۷- لوگو بی ام دبلیو ( بی ام و )

لوگو بی ام دبلیو تداعی گر ملخ های یک هواپیما در میان رنگ آبی آسمان هستند. چرا؟ این شرکت قبل از آنکه وارد به عرصه خودرو سازی شود در زمینه هوانوردی و ساخت موتور هواپیماهای نظامی ( جنگ جهانی ) اول فعالیت می کرده است. بنابراین عجیب نیست که این آرم همچنان برای آن به جای مانده است.

لوگو های معروف

۸- لوگو بیتس

در طراحی لوگو بیتس از حرف b و یک دایره استفاده شده است. با ترکیب این دو عنصر می توانید مفهوم لوگو بیتس را درک کنید. b تداعی گر هدفون و دایره نیز تداعی گر شمایل انسان می باشد.

لوگو های معروف

۹- لوگو گوگل

لوگو گوگل از چهار رنگ اصلی تشکیل شده که به وسیله یک رنگ فرعی ( سبز ) ترتیب آن بهم خورده است. بنابراین می توان گفت گوگل آمده است تا قواعد بازی را تغییر دهد. همچنین طراحی نوشتاری گوگل به گونه ای بسیار ساده انجام شده است تا سادگی و بی آلایشی در نحوه عمل را به همگان گوش زد کند.

لوگو های معروف

۱۰ – لوگو آدیداس

آدیداس تولید کننده محصولات ورزشی می باشد. لوگوی این شرکت پس از تغییر جزئی در طراحی آن ، شکل یک کوه را به خود گرفته است. کوهی که می توان با استفاده از محصولات آدیداس آن را فتح کرد.

لوگو های معروف

۱۱- لوگو اپل

راب جانوف طراح لوگو اپل تعریف می کند که کمی سیب خریده بود. یکی از آنها را گاز زده و سپس به فکر فرو رفت. او دریافته بود که کلمه گاز زدن ( بایت ) و بایت به معنای واحد و دانش های رایانه شباهت زیادی در تلفظ دارند. از این رو راب جانوف لوگو اپل را به شکل سیبی گاز زده طراحی کرد.

لوگو های معروف

۱۲- لوگو بنز

لوگو بنز از یک ستاره با سه پر به معنای تسلط بر زمین، دریا و آسمان تشکیل شده است. یک دایره نیز دور این ستاره را فرا گرفته که به عنوان نشان افتخاری است برای این شرکت.

لوگو های معروف

۱۳- لوگو تویوتا

در ظاهر لوگو تویوتا می توان سه بیضی مشاهده کرد. یکی بیضی به معنای قلب مشتری، دیگری قلب محصول و آخری به معنای قلب پیشرفت در زمینه‌ی فناوری می باشد. همچنین لوگو تویوتا تمام حروف استفاده شده در این کلمه را نیز در بر دارد. در ادامه می توانید آن را مشاهده کنید.

لوگو های معروف

۱۴- لوگو پپسی

شرکت آرنل مسئول طراحی لوگو پپسی می باشد. بنابر اسناد فاش شده توسط این شرکت، لوگو پپسی بر اساس فنگ‌شوئی ( به معنای باد و آب در زبان چینی)، رنسانس، نظریه‌ی نسبیت، جهان هستی طراحی شده است.

لوگو های معروف

۱۵- لوگو نایک

لوگو نایک نیز یکی از لوگو های معروف دنیاست. امروزه کمتر کسی را می توان یافت که با نایک و محصولات آن آشنایی نداشته باشد. نام این شرکت از الهه پیروزی در یونان باستان گرفته شده است. همچنین در لوگو آن نیز بال های الهه پیروزی به تصویر کشیده شده است. جالب است بدانید طراح این لوگو کارولین دیویدسون ، در ازای مبلغ ناچیز ۳۵ دلار این لوگو را طراحی کرد.

لوگو های معروف

این نکته را باید بدانید که برخی از لوگو های معروف دارای داستان های متعددی هستند. ما در مقاله لوگو های معروف سعی کردیم آنچه معتبر تر و قوی تر نسبت به سایر نظریات به نظر می رسد را انتخاب کنیم. در مقالات آینده لوگو سایر شرکت ها را نیز معرفی خواهیم کرد. به عبارتی می توان گفت این داستان ادامه خواهد داشت. همچنین در مقالات آینده پیرامون آرم و مارک های معروف ایرانی نیز صحبت خواهیم کرد.

اگر شما خواهان یک لوگو حرفه ای هستید می توانید به بخش سفارش طراحی مراجعه کنید. شاه گرافیک انواع بنر ، لوگو ، سربرگ و.. را در بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت طراحی می کند.

منابع : Zoomit ، YJC و Funpatogh

Trackback URL: http://shahgraphic.com/%d9%84%d9%88%da%af%d9%88-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%88%d9%81/trackback/

ارسال پاسخ:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *